TJ Start Ostrava - Poruba, z.s.

Oficiální stránky tenisového oddílu
TJ Start Ostrava - Poruba, z.s.

www.start-ostrava.cz
tenisové kurty, tenisová hala, tenisová škola, závodní a rekreační tenis

HISTORIE

TJ Start Ostrava - Poruba (původně Tělovýchovná jednota VD Start Ostrava - Poruba) byla založena v roce 1963 a sdružovala oddíly fotbal, basketbal, volejbal, tenis, turistika, ASPV atd.

Tenisový areál byl budován postupně od roku 1970 v akci "Z"  a jeho výstavba byla dokončena v roce 1976 kolaudací budovy a 6-ti tenisových kurtů.

Po utlumení činnosti oddílu volejbal byly 2 volejbalové kurty rekostruovány na tenisové.

Od roku 2014 hrajeme v areálu na 2 antukových kurtech i v zimě v nafukovací tenisové hale.

V roce 2020 byl náš areál rozšířen o 3 antukové kurty ( Sibera systém ). Kurty se nachází na bývalém fotbalovém hřišti na ul. Slavíková, která je v bezprostřední blízkosti stávajících kurtů.( vzálenost cca 200m )

V roce 2021 jsme započali projektovou přípravu na výstavbu pevné tříkurtové haly, která bude na zbývající ploše bývalého fotbalového hřiště.

TJ Start Ostrava-Poruba, z.s.

sídlo: Slavíkova 6055/14; 708 00 Ostrava - Poruba

adresa tenisových kurtů: Pustkovecká 18/13; 708 00 Ostrava - Pustkovec

bankovní spojení: 107-9254360277/0100

Spisová značka: L 459 vedená u Krajského soudu v Ostravě